۴ طرح خدماتی، کشاورزی و تجاری در دزفول افتتاح شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، گلخانه صنعتی تولید نشاء سبزی و صیفی جات، ساختمان اداری شهرداری منطقه سه در انتهای بلوار ۱۵ خرداد، طرح آبرسانی به پایگاه چهارم شکاری دزفول و افتتاح مرکز تجاری، طرح هایی هستند که عصر امروز جمعه با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان محلی به مناسبت هفته دولت در دزفول به بهره برداری رسیدند.

ظرفیت تولید گلخانه تمام اتوماتیک تولید نشاء سبزی و صیفی جات به مساحت ۱۵ هزار و ۵۰۰ مترمربع، هفت میلیون نشاء طی یک دوره است. همچنین میزان اشتغال مستقیم این گلخانه ۱۵ نفر و اشتغال غیر مستقیم آن ۱۸ نفر است.

آورده شخصی از سوی بخش خصوصی برای این گلخانه ۲۳ میلیارد ریال و میزان تسهیلات دولتی نیز ۱۳ میلیارد ریال بوده است.

همچنین اعتبار صرف شده برای طرح بهره برداری از شبکه انتقال و توزیع آب شرب پایگاه چهارم شکاری دزفول نیز ۱۸۰ میلیارد ریال است.  تعداد دو هزار و ۱۵۰ انشعاب خانگی در این طرح نوسازی شده ضمن اینکه خط انتقال  آن به طول دو کیلومتر و کل شبکه اصلاح شده نیز به طول ۳۵ کیلومتر است. 

برای احداث پروژه عظیم مجتمع تجاری – تفریحی نیز سه هزار میلیارد ریال اعتبار از سوی بخش خصوصی صرف شده است. اشتغال مستقیم این مجتمع ۶۰۰ نفر می باشد که در چهار طبقه شامل هایپرمارکت، مرکز خرید ، رستوران و کافی شاپ و شهربازی احداث شده است.

زیربنای این مجتمع در حال حاضر ۲۴ هزار متر مربع است که به زودی با احداث بخش های دیگر به ۳۰ هزار متر مربع خواهد رسید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *